Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Protokół z konkursu Mój ulubiony bohater z bajki.

Treść

Przedszkole Miejskie w Imielinie zgłosiło się do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0". W ramach programu w placówce realizowanych jest szereg działań promujących czytelnictwo.

Dzieci przedszkolne na przełomie listopada i grudnia 2021 r. miały możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Dla dzieci 3/4-letnich zorganizowano konkurs „Mój ulubiony bohater z bajki”, a dla 5/6-latków konkurs na „Ilustrację do mojej ulubionej bajki”.

Celem konkursów była promocja aktywności czytelniczej oraz propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, zainteresowanie i poznawanie literatury bajkowej, kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie twórczej inwencji, kreatywności oraz wrażliwości estetycznej dzieci, rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.

Na konkurs „Mój ulubiony bohater z bajki” w kategorii dzieci 3/4 letnich wpłynęło 18 prac plastycznych, z których komisja konkursowa w składzie: dyrektor Przedszkola Miejskiego w Imielinie – Renata Prus, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie – Jadwiga Mikunda, plastyk Iwona Simka – Surma, wicedyrektor Danuta Papoń, dokonała oceny prac uwzględniając zgodność z tematem, walory artystyczne, estetykę pracy, samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

 

Komisja w kategorii dzieci 3/4 letnich przyznała następujące nagrody:

I miejsce Bartosz Knapik

II miejsce Pola Granatyr

II miejsce Witold Michałowy

III miejsce Kacper Frączkiewicz

 

Komisja przyznała wyróżnienia: Wiktor Szymaniak, Mateusz Kotela, Nadia Woźniak, Iga Woźniak, Nina Orkisz – Dzida.

Dyplomy i nagrody za udział otrzymali: Cezary Smantek, Stanisław Pacwa, Piotr Paluch, Malwina Wójcicki, Rafał Tyrała, Alicja Hermyt, Zofia Marona, Michalina Długajczyk, Zuzanna Dowiat.

 

Na konkurs „Ilustracja do mojej ulubionej bajki” w kategorii dzieci 5/6 letnich wpłynęły 34 prace plastyczne.

Komisja w kategorii dzieci 5/6 letnich przyznała następujące nagrody:

I miejsce Antonina Hermyt

II miejsce Wiktoria Witkowska

III miejsce Zuzanna Wiśniewska

 

Komisja przyznała także wyróżnienia: Oliwia Dowiat, Aleksander Gołaszczyk,
Franciszek Kudra, Dawid Ołtarzewski, Aleksander Pawliczek, Joanna Szwajka,
Oliwia Jadowska, Małgorzata Szkółka. Dyplomy i nagrody za udział otrzymali:
Piotr Ficek, Szymon Orzeł, Miłosz Klanowski, Alicja Tobiczyk, Adam Sobieraj, Antonina Jarzynka, Szymon Urban, Helena Madejczyk, Hanna Świerzy, Aleks Świerzy, Anastazja Tyll, Hanna Pijanowska, Lena Kaiser, Weronika Pioskowik, Tomasz Rogalski, Filip Kosecki, Natalia Kozioł, Małgorzata Paluch, Emilia Henslok, Laura Koziorz, Karina Koziorz, Filip Myszor, Julia Twaróg.

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach plastycznych otrzymały nagrody książkowe.
Wręczenie nagród z konkursu odbyło się w trakcie uroczystości opłatkowych: 16.12.2021 r. dla dzieci 3 i 4 letnich, 17.12.2021 r. dla dzieci 5 i 6 letnich.

Prace konkursowe można obejrzeć na zorganizowanej w przedszkolu wystawie pokonkursowej.

126873